Şantiye hizmeti, günümüzde gelişmiş yapılarda harita ve ölçme üniteyi seçim vaziyetinden çıkmış ve bir koşul haline gelmiştir.  Tabanda perde, sütun vb.. imalatların yer tespiti ve kotlarının tanımlanması, özellikle imalat evveli hakimiyet yapılması yanılgısız bir yapıyı oluşturmaktadır. Ölçme hizmeti, dikkat ve deneyim gerektirir.

Şantiye Şefi Kimdir?

Şantiye hizmeti için en önemli kişiler şantiye şefleridir. En kısa anlatımı ile şantiyede resmi ve gayri resmi her işten sorumlu olan kişidir diye tanımlayabiliriz. Şantiye şeflerini genellikle yerinde bulamazsınız. Ya arazidedir ya da idareye görüşmeye gitmiştir. Mesai saati belirsizdir. Şantiye şefi; işverenin işyerindeki kanuni temsilcisidir. Şantiye Şefini işveren atar, kontrol teşkilatınca onaylanır. İdareye yazı ile başvurulur, yeterliliği idarece kontrol edilir.

Müteahhit ve dolayısıyla vekili olan Şantiye şefi, yönetçe tasdik edilmiş olsa bile, yanılgıları bulup düzenlemek mükelleftir. Bu şantiye şefi’nin temel mesullüğüdür.

Harita Mühendisi Kimdir?

Harita mühendisi şantiyelerde etüt proje şefi, altyapı ve ölçme şefi, harita grup şefi pozisyonlarında görevde bulunur. Gelen durum tasarısını diğer çalışanlardan önce harita mühendisi inceler.

GEBZE MAG HARİTA

FORMU DOLDURUN SİZİ ARAYALIM